Žufánek Wilde - This is not Dubied 70% 0,5L

Kód: 206
6 669 Kč / ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Jedinečný dárkový set absintové sklenice Wilde ze sklárny Rückl a absintu This is not Dubied z lihovaru Žufánek. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

VYPRODÁNO Náhrada ZDE
 
Jedinečný dárkový set absintové sklenice Wilde ze sklárny Rückl a absintu This is not Dubied z lihovaru Žufánek.

Rodinná sklárna Rückl je synonymem prvotřídního broušeného křišťálu od roku 1846. Tradice tavení skla se však v rodině předává z generace na generaci již po tři sta let. Řemeslná výroba zaměřená na mistrovské umění brusu se v nižborské manufaktuře specializuje na exkluzivní ruční produkci a používá staletími prověřené sklářské postupy. Křišťál je foukán do ručně vyráběné bukové formy. Doba následného chlazení je 7 hodin, každá sklenice je poté ručně broušena mistrem brusičem. Během celého procesu, se všemi fázemi tradiční ruční výroby a následné pečlivé kontroly a balení, projde sklenička rukami nejméně 12 lidí.

Ďábel v lahvi, tekutá múza umělců, prokletých básníků a spisovatelů zjevující se jako zelená víla, jindy v amorfní podobě opojně barevných vizí. Absint - adorovaný i zatracovaný nápoj je neodmyslitelně spjatý s kulturní historií lidstva. Světlo světa spatřil v roce 1798, kdy jej jako první komerčně vyráběný absint na světě představil pod názvem Extrait d'Absinthe major Dubied, francouzský obchodník s krajkami.

Po více než dvou stech letech byly v jednom francouzském sklepě objeveny dvě původní lahve Dubied absintu. Jedna lahev okamžitě putovala do Muzea absintu ve švýcarském Môtiers, kde se s ní nadšenci fotili jako s Monou Lisou, druhou lahev šťastný nálezce rozdělil do několika vzorků a odeslal absintovým nadšencům po celém světě. Původní absint z roku 1798 ochutnal i Martin Žufánek.

Podařilo se mu rekonstruovat původní recept a znovu uvést v život legendu Dubied absint, pocházející ze samotného úsvitu absintových dějin.

Žufánkův absint dokonale rozvine své starobylé mystérium v absintové sklenici z nové kolekce Rückl nazvané Wilde. Kolekce nápojového setu, jejímž autorem je sklářský designér Lukáš Novák, oplývá dráždivou směsicí hedonismu a mysteriózní dekadence.

Vzdává hold bohatství a kráse života a odkazuje k postavě spisovatele a milovníka absintu Oscara Wilda. Ústředním motivem kolekce je symbol hada – zdroje poznání i pokušení mnoha kultur. Had s rozeklaným jazykem se elegantně vine absintovou sklenicí a vytváří hru nekonečné spirály, podobně jako mýtický Uroboros, had požírající svůj ocas. Haptický hadí brus, díky kterému sklenice nebude v ruce prokluzovat, vytvořili mistři brusiči na ručně foukaný křišťál rodinné sklárny Rückl.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: ABSINTHE
Ostatní: Limitovaná edice, Luxusní alkohol, Z českých surovin
Zpracování: macerace
Objem v L: 0,5
Obsah alkoholu: 70%
Kraj: Zlínský
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

zufanek-logo-02

Lihovar Žufánek byl založen v roce 2000 manželi Marcelou a Josefem Žufánkovými a jejich syny Martinem, Josefem a Janem v obci Boršice u Uherského Hradiště. Poctivě jako jedni z prvních prošlapával cestu v barech, aby začali nabízet české prémiové destiláty. Dneska jsou ikonami mezi malými lihovary a to jak vysokou kvalitou, tak velkou prací, kterou odvedli v medializaci oboru. 

  • Ovocné destiláty: Firma se specializuje na výrobu tradičních ovocných destilátů, jako jsou slivovice, hruškovice, meruňkovice a další.
  • Gin: Jeden z nejznámějších produktů je OMFG gin, což je limitovaná edice ginu, která se každý rok vyrábí s jednou speciální bylinou navíc.
  • Absint: Žufánek vyrábí také kvalitní absint, který je ceněn nejen v České republice, ale i v zahraničí.