Gold Cock 20yo whisky 49,2% 0,7L nefiltrovaná

Kód: 226
1 979 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Gold Cock whisky serie pokračuje, jakožto nejdéle prodávající česká whisky vydává edici 20.let zrání v českých dubových sudech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gold Cock whisky serie pokračuje, jakožto nejdéle prodávající česká whisky vydává edici 20.let zrání v českých dubových sudech. Co více dodat o whisce ,která má ve znaku zlatého kohouta, který je symbolem úrodnosti kraji na Hané :-)

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
Ostatní: Dárkové balení, Limitovaná edice, Luxusní alkohol, Stařeno v sudech, Z českých surovin
Zpracování: kvašení
Objem v L: 0,7
Obsah alkoholu: 46-49,9%
Kraj: Zlínský
Počet ks v kart: 6
Složení:
Položka byla vyprodána…

Porovnání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

logo-goldcock

Gold Cock whiska má původ v Těšeticích na Hané, ale po krachu Selika n.p. některé výrobky, zásoby a známky odkoupila společnost Rudolf Jelínek ,která je vlastníkem této značky do dnes. Jejich vlastní destilace započala až v roce 2008, tzn všechno co je starší, tak ještě pochází z původní výroby. Ale pojďme na začátek historie Gold Cocku, která vychází ze znalostí a úspěchů whisky King Barley. Ta byla tak úspěšná, že se soudruzi s ní chtěli pochlubit na olympiádě v Moskvě, do Sovětského svazu se však mohly vyvážet jen destiláty s obsahem alkoholu do 40 %, a tak se těšetický tým v roce 1978 pustil do vývoje nové whisky. Její receptura byla odvozena od té původní, měla však požadovanou „voltáž“. Dostala název Gold Cock a na etiketu kohouta složeného ze zlatých obilných klasů, jenž měl symbolizovat úrodnost Hané, odkud pocházela základní surovina – sladovaný ječmen. Dneska Gold Cock, najdete v různých stařených verzí, rozdílné dřevo na finišování či barrel strengt cask. Více v našem rozhovoru s Mirkem Motyčkou.